Při zařizování dětského pokoje myslete na velikost nábytku i na úložné prostory

Nevíte si rady s tím, jak zařídit dětský pokoj, aby se vaší ratolesti líbil a zároveň byl praktický? Nechejte si vyrobit nábytek dětského pokoje na míru v některém z truhlářství.

Bytoví architekti vám pomohou se zpracováním návrhu i se samotnou realizací. Všechny vaše nápady s nimi můžete konzultovat - takže nehrozí, že by pokoj vypadat jinak, než jste si představovali, nebo že byste na něco zásadního zapomněli. Odborníci vám poradí s výběrem materiálů, doplňků i s volbou správných barevných kombinací. Jejich služby oceníte i v případě, že je dětský pokoj příliš malý a vy si nevíte rady s tím, jak nejlépe tento prostor využít.

Ergonomický nábytek a dostatek světla

Při výběru nábytku do dětského pokoje není důležitý jen jeho vzhled, ale i pevnost, omyvatelnost a to, zda je dané vybavení ergonomické. Neměli byste zapomenout, že kromě místa na hraní by měla být v pokoji o dostatečná pracovní plocha na dobře osvětleném místě.

Při výběru stolu i postele zároveň myslete na to, že vaše dítě poroste, takže by mu měl nábytek vyhovovat i za několik let. Samozřejmostí je i dostatečně kvalitní matrace. Kromě toho by mělo být v pokoji dost úložných prostor, stejně tak se bude zřejmě vašemu dítěti hodit knihovna.

Pokud se budou o dětský pokoj dělit sourozenci, bytoví architekti vám při tvorbě návrhu pomohou s uspořádáním nábytku tak, aby každé z vašich dětí získalo dostatek vlastního prostoru a aby kvůli tomu ani jedno z nich nemělo horší podmínky k práci.